Nowoczesne nieruchomości

dzielnica biznesowaW wielkich miastach realizowanych jest coraz więcej nowych inwestycji. Obejmują one budowę całych osiedli mieszkaniowych i dzielnic biznesowych. W ich skład wchodzą lokale o charakterze mieszkalnym oraz usługowo-handlowym. Nie brakuje również nieruchomości z rynku wtórnego. Zarówno jeden, jak i drugi ma swoje plusy i minusy. Pod uwagę należy brać przede wszystkim cenę oraz rozmaite elementy, które świadczą na korzyść obiektu, którym jesteśmy zainteresowani pod kątem kupna lub wynajmu. Warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę, oraz które nieruchomości są atrakcyjne i z jakich powodów.

Jeśli chodzi o rozmaite lokale Poznań posiada bardzo ciekawą ofertę, w której znajdują się różnorodne nieruchomości zarówno te o charakterze mieszkaniowym, jak i usługowo-handlowe. Wybierać można spośród obiektów pochodzących z rynku wtórnego i pierwotnego. Warto w pierwszej kolejności skupić się na nowych inwestycjach, ponieważ wyróżnia je szereg zalet. Firmy deweloperskie dysponują nowatorskimi nieruchomościami, które nie tylko odznaczają się wyjątkowymi walorami estetycznymi, ale również jednocześnie dużą funkcjonalnością. Warto podkreślić, że obecnie coraz częściej architekci i budowniczowie uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych, starszych oraz rodziców z małymi dziećmi. W związku z tym tworzą projekty pozbawione wszelkiego rodzaju barier. Co więcej, są one wyposażane w różnorodne udogodnienia dla takich właśnie osób, z których korzystać mogą wszyscy mieszkańcy i użytkownicy nieruchomości. Współcześnie standardem jest już zamontowywanie wind osobowych. Ważne jednak jest to, by były odpowiednio duże oraz co najmniej dwie. Oczywiście ich ilość jest w głównej mierze uzależniona od wielkości i charakteru nieruchomości. Ponadto, oprócz wind, ale spełniające podobną rolę, są podjazdy na wózki inwalidzkie i dziecięce oraz elektryczne platformy. Te z kolei służą do pokonywania przeszkody, jaką jest kilka stopni schodowych. Z tego rodzaju udogodnieniami spotykamy się nie tylko w obrębie jednego budynku, ale również na całych osiedlach, od zewnątrz. Istotna jest też likwidacja wysokich progów i krawężników, projektowanie szerokich przejść i korytarzy, jak również przestronnych mieszkań i lokali usługowo-handlowych, które nie stwarzają problemów komunikacyjnych pod kątem poruszania się w nich. Standardowe jest również dzisiaj budowanie podziemnych hal garażowych. Wówczas, dla każdego mieszkania przewidziane jest jedno miejsce parkingowe. Dobrze, jeśli na zewnątrz budynku również znajduje się parking i przewiduje on jedno lub kilka miejsc postojowych, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób zmagających się z pewnymi niepełnosprawnościami lub dla matek z dziećmi. W przypadku hoteli, biur, urzędów, restauracji i innych lokali o charakterze handlowo-usługowym ważne jest, aby dostosować toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych, małych dzieci i ich rodziców oraz osób starszych, które mają pewne kłopoty ze swobodnym poruszaniem się. Normą jest ogradzanie nowych obiektów budowlanych oraz ich monitorowanie, a także zakładanie domofonów lub, coraz częściej, również wideofonów. Bardzo często cały teren nadzorowany jest równocześnie przez osoby fizyczne, a więc przez ochroniarzy. Wszystkie te udogodnienia znacznie wpływają na komfort mieszkania oraz wyraźnie podnoszą poziom bezpieczeństwa.

nowoczesny biurowiec

Decydując się na deweloperskie lokale Poznań oferuje rozmaite nieruchomości. Mieszkania w stanie surowym to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną dostosować je do indywidualnych potrzeb. Lokale takie należy bowiem w stu procentach wykończyć. Firma deweloperska dba jedynie o to, by projekt mieszkania został w pełni zrealizowany, by zostały wstawione drzwi wejściowe i okna, a także doprowadzone instalacje elektryczne, sanitarne oraz grzewcze. Reszta natomiast, czyli położenie podłóg, wykończenie ścian oraz umeblowanie wnętrz pozostaje w interesie nowych właścicieli lokalu. Jednocześnie trzeba liczyć się z wysokimi cenami kupna niż w przypadku mieszkań pochodzących z rynku wtórnego. Jednak dla wielu osób nie jest problemem zapłacić, zwłaszcza, że bez względu na rodzaj nieruchomości ich decyzja nierozerwalnie wiązałaby się z wzięciem kredytu bankowego. A decydując się na lokale objęte nowymi inwestycjami zyskuje się pełną swobodę, nieograniczone możliwości oraz bezcenne poczucie, że nikt wcześniej nie zamieszkiwał danego lokalu. Dla wielu osób taka świadomość jest nadrzędna.

Szukając lokalu mieszkalnego lub usługowo-handlowego do kupna czy wynajęcia, zwracajmy również uwagę na okolicę, w której się znajduje. Coraz więcej nowych inwestycji jest lokalizowanych na obrzeżach wielkich miast lub całkowicie poza ich granicami. Tym samym stanowią doskonałą ofertę mieszkaniową. Dobrze jest móc rozwijać swoją karierę zawodową w centrum miasta, jednak mieszkanie na jego skraju, w pięknej i spokojnej okolicy jest dzisiaj swego rodzaju luksusem, dlatego warto z niego korzystać, jeśli tylko ma się taka możliwość. To właśnie w takim miejscu można się zrelaksować po ciężkim dniu spędzonym w pracy.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!