Wybierz dobry auto serwis

 

miniaturowe samochodyWytypowanie solidnego i wiarygodnego serwisu samochodowego nie należy do spraw łatwych, ponieważ współczesny natłok informacji nie pozwala na sprawne oddzielenie przysłowiowych ziaren od plew. Jeżeli sezonowo wymieniamy opony, warto zwrócić uwagę na stan techniczny felg, które powinny być dopasowane według rozmiaru. Wszystkie opony powinny być dopasowywane do pojazdu ściśle według wskazówek producentów, ponieważ bardzo często zapominamy o tym, że nawet najmniejszy problem z ustawieniem pojedynczego komponentu może skutkować ryzykiem pojawienia się zagrożenia na drodze. Ze względu na to, że jako uczestnicy ruchu drogowego nie odpowiadamy tylko za siebie, ale także za pozostałych kierowców i pieszych, ciąży na nas odpowiedzialność za prawidłowe przygotowanie samochodu do jazdy. Oczywiście przygotowanie jest w większości przypadków pośrednie, ponieważ zwykle swoje pojazdy oddajemy w ręce mechaników i serwisantów. To, jaki auto serwis wybierzemy jest jednak uzależnione od naszej decyzji. Warto więc, żeby była dobrze przemyślana.

Odpowiedź na pytanie o to w jaki sposób powinien być wybierany mechanik samochodowy czy też punkt wulkanizacyjny nie jest wcale taka prosta i jednoznaczna jak mogłoby się nam pozornie wydawać, ponieważ podczas selekcji ofert zwraca się zwykle uwagę na rozmaite czynniki, które mogą różnicować poszczególne firmy. Faktem jest jednak, że największą promocję zapewnia popularna poczta pantoflowa, dzięki której wiele serwisów weszło w posiadanie stałych klientów. Jeżeli nasi znajomi korzystają z usług konkretnego miejsca i ciągle są z niego zadowoleni, warto przyjrzeć się bliżej jego usługom. Jeżeli zazwyczaj kierujemy się informacjami zamieszanymi w Internecie, na przykład na poszczególnych stronach czy forach, powinniśmy szukać takich opinii, które nie zostały napisane pod wpływem emocji – nadmierny zachwyt albo przesadna niechęć powinna wzbudzić nasze podejrzenia, najlepiej więc samodzielnie przyjrzeć się temu, co do zaoferowania ma wybrany przez nas serwis opon czy mechanik samochodowy.

W przypadku wypraw organizowanych po to, aby odnaleźć idealny serwis opon, ważne jest umiejętne zwracanie uwagi na detale, takie jak chociażby porządek na stanowiskach pracy oraz kompetencja serwisantów, którą łatwo sprawdzić w prostej rozmowie. Cennym aspektem jest także umiejętne dopasowywanie się do targetu. Dla przykładu: poznańska firma, która oferuje swoim klientom – obok „klasycznych” usług w postaci wymiany opon czy wymiany oleju – dopasowywanie felg, serwis klimatyzacji samochodowej oraz sprzedaż takich komponentów, jak chociażby tłumiki czy akumulatory. Co istotne, opony i felgi dostosowane są do rozmaitych typów pojazdów – od osobowych i dostawczych, aż po ciężarowe czy nawet rolnicze. Kompleksowość jest absolutną podstawą, dlatego ważne jest, żeby wybrany przez nas punkt usługowy oferował nam cały wachlarz możliwości, dzięki czemu nie bylibyśmy zmuszeni do przemieszczania się w wiele miejsc w celu znalezienia pojedynczych części. Im lepiej wyposażony i zorganizowany auto serwis, tym lepiej, dlatego też stawiajmy na takie punkty, w których kontakt z mechanikiem nie jest utrudniony, a nowe części, za które płacimy niemałe pieniądze, są rzeczywiście nowe a nie używane. Szacunek do klienta jest podstawą dobrze prosperującego biznesu, dlatego też jeżeli serwis posiada odbiorców, którzy regularnie do niego wracają, możemy spodziewać się kontaktu z ludźmi, którzy znają się dobrze na swojej pracy.

Niekompetencja może zrobić więcej złego, niż dobrego, dlatego też jeżeli serwis proponuje nieodpowiedzialne przeróbki sprawnie działających części lub też sugeruje, że w naszym pojeździe można zastosować tylko fabryczne felgi, pochodzące bezpośrednio od producenta, powinniśmy poczuć przynajmniej dyskomfort, ponieważ nasz samochód może znajdować się pod opieką osoby, która albo nie zna się na mechanice, albo próbuje nas naciągnąć na części, których nie potrzebujemy. Czasami musimy uczyć się na własnych błędach, jednak o ile nie są to błędy skutkujące utratą zdrowia czy życia, możemy najzwyczajniej w świecie wycofać się ze współpracy z danym auto serwisem. Co powinno uruchomić naszą czujność? Przede wszystkim brak możliwości przyglądania się pracy mechanika. Wiele firm zakrywa się troską o komfort swoich pracowników, jednak warto wiedzieć, że uczciwy serwis nie ma raczej nic do ukrycia. Dodatkowym minusem jest problem z ustaleniem źródła awarii. Jeżeli pracownik twierdzi, że nie wie co się zepsuło, ale chętnie to naprawi, powinniśmy z miejsca zerwać współpracę. Cenną informacją jest także zwrócenie uwagi na samochody stojące przy warsztacie. Im wyższą półkę reprezentują, tym lepiej, choć oczywiście nie musi to być wcale decydująca i wiążąca wytyczna. Dobry auto serwis nie potrzebuje specjalistycznej reklamy, ponieważ broni się sam, dlatego też jeżeli będziemy mieli szczęście znaleźć solidnych mechaników, którzy znają się na samochodach jak nikt inny, trzymajmy się ich tak mocno, jak to tylko możliwe. Solidni serwisanci to skarb, o który powinno się dbać jak o własny samochód.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!