Nowy biurowiec na mapie Poznania

 

biurowceDynamicznie rozwijające się miasta nieustannie kuszą inwestorów i przedsiębiorców, zachęcając ich do lokalizowania swoich firm i fabryk właśnie na ich terenie. Oczywiście wybór takiej a nie innej lokalizacji uzależniony jest od szeregu czynników, na czele których znaleźć można przede wszystkim problemy ze znalezieniem odpowiedniej siedziby. Właściciele firm poszukują wysokiej klasy biur i lokali o określonym klimacie, przede wszystkim dlatego, że dzięki dobrze dopasowanemu miejscu możliwe jest nie tylko zadbanie o własny rozwój, ale i lepsze dotarcie do swoich klientów. Ze względu na to, że jednym z najlepiej rozwijających się polskich miast jest Poznań, warto przyjrzeć się lepiej jego możliwościom lokalowym.

Wybór takiej a nie innej siedziby zależy przede wszystkim od samego przedsiębiorcy oraz charakteru działalności, jaką prowadzi, zwłaszcza, że z pewnością zupełnie inaczej będzie wyglądać artystyczna kawiarnia w centrum miasta, a inaczej kancelaria prawna. O ile jednak w pierwszym przypadku lokal może być umiejscowiony wszędzie, o tyle już kancelaria czy biura doradztwa znacznie lepiej prezentują się na tle nowoczesnego budownictwa. Z tego też powodu stale rośnie zapotrzebowanie na innowacyjne obiekty pozwalające na stworzenie komfortowych warunków pracy, dostosowanych do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. W przypadku Poznania odpowiednich miejsc jest coraz więcej, jednak na szczególną uwagę bez wątpienia zasługuje biurowiec, który umiejscowiony jest w atrakcyjnej okolicy, z możliwością szybkiego dotarcia do ścisłego centrum miasta. To, co jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia, a mianowicie umieszczanie swojej firmy w miejscu innym niż ścisłe centrum, dzisiaj jest już na porządku dziennym, głównie za sprawą rozwijających się nieustannie sieci połączeń komunikacji miejskiej. Poznań od kilku lat stanowi wielki plac budowy, dzięki czemu regularnie wzbogaca się o nowe inwestycje oraz połączenia tramwajowe i autobusowe. Niezależnie więc od miejsca żaden z mieszkańców nie powinien mieć większych problemów z poruszaniem się po mieście.

Oczywiście problemem mogą być osoby przyjezdne, które nie do końca wiedzą jak się po Poznaniu poruszać, jednak rozbudowane informacje oraz świetnie skomunikowane dworce PKP i autobusowy pozwalają na błyskawiczny przejazd praktycznie w każdy zakątek miasta. Położony przy największych trasach nowoczesny biurowiec jest idealnym miejscem na założenie siedziby własnego biznesu, przede wszystkim dlatego, że umożliwia klientom na szybkie dotarcie na umówione spotkanie. W podziemiach obiektu znajduje się przestronny parking – co nie jest bez znaczenia w Poznaniu, który ciągle ma zbyt mało miejsc postojowych - dlatego też i ten problem został pozytywnie rozwiązany. Ze względu na to, że budynek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, czyli popularnego PST, zwanego częściej „Pestką”, komfort sprawnego dojazdu mogą docenić nie tylko klienci, ale także sami pracownicy, którzy każdego dnia zmuszeni są szybko przemieszczać się do pracy. Właśnie ze względu na ich komfort biurowiec – którego potencjał można lepiej sprawdzić wchodząc na witrynę internetową interesującego nas budynku– został wzbogacony o wiele nowoczesnych rozwiązań sprawiających, że praca staje się przyjemniejsza i bardziej komfortowa. Całość złożona jest z kilku kondygnacji, w tym przede wszystkim podziemnego garażu, części handlowo-usługowej umieszczonej na parterze oraz czterech kolejnych kondygnacji, przeznaczonych na użytek firmy i mniejszych przedsiębiorstw. Ze względu na to, że coraz więcej firm nastawionych jest na stały rozwój, co może zmuszać do powiększania przestrzeni użytkowej, biurowiec został zaprojektowany w taki sposób, aby w razie potrzeby możliwe było swobodne łączenie ze sobą mniejszych pomieszczeń.

nowoczesne obiektyMożliwość indywidualnego kształtowania przestrzeni ułatwiona jest dzięki umiejscowieniu w biurowcu powierzchni dostosowanych do rożnych sposobów aranżacji. Przedsiębiorcy mogą więc – w zależności od własnych potrzeb – tworzyć biura w formie otwartej, znanej bardziej jako open space, lub też zamkniętej, na przykład dzieląc obszar na mniejsze pomieszczenia. Jest to o tyle cenne, że przedsiębiorcy nie staja przed koniecznością szukania kolejnej siedziby w przypadku, kiedy zespół powiększy się o kolejnych pracowników, a majątek firmy o dodatkowe zaplecze techniczne. Zniwelowany został zatem problem z ewentualnymi przeprowadzkami. Oczywiście same przestrzenie nie są wystarczające, ponieważ zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy doceniają przede wszystkim rozmaite udogodnienia przekładające się nie tylko na komfort, ale i efektywność pracy, dlatego też oprócz elementów będących obecnie absolutnym standardem, takich jak chociażby windy, wentylacje czy systemy klimatyzacyjne, nacisk kładzie się na instalacje strukturalne analogowe i światłowodowe czy rozmaite instalacje sygnalizacji źródeł ognia. Ze względu na to, że każdy pracuje chętniej w obiekcie eleganckim, schludnym i nowoczesnym. Dobry biurowiec spełnia wszystkie najdrobniejsze wymogi wpisując się w pełni w nowoczesne standardy architektoniczne. Nowoczesna architektura to nie tylko funkcjonalność, ale i estetyka, dlatego też budynek został dopracowany w każdym szczególe, odznaczając się przede wszystkim dynamiczną formą, utrzymaną w modernistycznej tonacji.

Całość jest na tyle charakterystyczna, że stanowi rozpoznawalny punkt na mapie Poznania, jednocześnie dobrze wpisując się w otoczenie, stanowiąc tym samym jego integralną część. Próżno szukać w biurowcu technicznych i formalnych niedociągnięć, zwłaszcza, że jego fasada jest połączeniem nowoczesności z lekkością konstrukcji. Kontrastowe kolory oraz liczne skosy i przełamania sprawiają, że nietypowy wizerunek obiektu jest jego najbardziej wyróżniającą się częścią. Dynamika fasady, dodatkowo świetnie oświetlona, podkreśla nowoczesność i atrakcyjność całości, przez co miasto może pochwalić się kolejnym, dopracowanym w każdym szczególe, biurowcem na miarę XXI wieku.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!