Usługi radcy prawnego

Radca prawny to wciąż mało popularny zawód na tle innych zajęć związanych z prawem. Z reguły wspomniana dziedzina kojarzy się między innymi z adwokatami, prokuratorami, sędziami czy wreszcie komornikami. Jak się jednak okazuje, wśród absolwentów prawa aplikacje radcowskie są niezwykle popularne. Niegdyś osoba z uprawnieniami radcy prawnego rzeczywiście posiadała stosunkowo nieduży krąg działania. W ostatnich latach – między innymi na mocy wydawanych ustaw – zajęcie radcy zaczyna bardzo przypominać pracę adwokata. W efekcie do radcy zgłaszamy się na przykład wtedy, gdy musimy rozwiązać problem z prawem cywilnym, gospodarczym czy spadkowym. Na jakie usługi ze strony kancelarii radcowskiej możemy liczyć? Gdzie znaleźć dobrego radcę? Warto znać odpowiedzi na te pytania, ponieważ z reguły wcześniej czy później mogą się rzeczywiście przydać.

Prawo cywilne

Praca radcy prawnego w dużej mierze opiera się na świadczeniu pomocy w zakresie prawa cywilnego. W tej kategorii znajdują się między innymi sprawy związane z mieszkaniami i lokalami czy dotyczące szeroko pojętej własności. 

Prawo rodzinne

Wiele spraw prowadzonych przez radcę dotyczy prawa rodzinnego oraz opiekuńczego. W tym zakresie prawnicy prowadzą na przykład sprawy związane z przyznaniem bądź pozbawieniem władzy rodzicielskiej. Z prawem rodzinnym związane są również sprawy dotyczące alimentów i kontaktów z małoletnimi dziećmi (np. po rozwodzie rodziców lub opiekunów).

Prawo gospodarczo-handlowe

Bardzo często o pomoc radcy staramy się wtedy, gdy zakładamy działalność. Prawnik może sporządzać dla nas projekty umów, regulaminy czy uchwały. Bardzo często zajmuje się po prostu sprawami korporacyjnymi swoich klientów. Do obowiązków radcy należy również opiniowanie umów, kompleksowa obsługa działalności czy reprezentowanie klientów w postępowaniach sądowych (bądź egzekucyjnych). 

Prawo spadkowe

Kolejną dziedziną, w której działają radcy jest prawo spadkowe. Prawnicy zajmują się w tym zakresie między innymi roszczeniami z tytułu zapisanego testamentu czy też odwrotnie – roszczeniami o to, by dokument został unieważniony. 

Warto oczywiście mieć świadomość tego, że podane dziedziny prawa to jedynie przykłady przestrzeni, w których poruszają się radcy. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej. 

Poszukiwanie kancelarii radcy prawnego

Jeśli potrzebujemy usług radcy prawnego, powinniśmy szukać kancelarii w miarę blisko od naszego miejsca zamieszkania. W ten sposób współpraca dla obu stron będzie maksymalnie ułatwiona. Dziś bez problemu znajdziemy wybrane kancelarie w sieci internetowej. Przykłady profesjonalnych radców prawnych i adwotakóW znajdziemy w dostępnym w sieci spisie osób, które mają prawo do wykonywania tego elitarnego zawodu.

Usługi radcy prawnego okazują się być bardzo różnorodne. Jeśli radca nie jest w stanie rozwiązać naszego problemu, odeśle nas do innego specjalisty. Niemniej jednak z reguły osoba pracująca w tym zawodzie ma optymalne uprawnienia do tego, by poprowadzić jakąś sprawę czy chociażby udzielić kompetentnej porady.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!