Aplikacja do łączenia zdjęć

Edycja tego typu może być wykonana w edytorach do zdjęć które obsługują się warstwami. Warstwy w tym przypadku są bardzo ważne, bo pozwalają na edytowanie i przesuwanie różnych obiektów niezależnie od siebie. Najlepszy program do obsługi warstw to Photoshop, którego nazwa jest już prawie synonimem obrabiania zdjęć. 

Najpierw pokaże Ci darmowe internetowe programy którymi będziesz mógł edytować warstwy, a potem przedstawię Ci takie darmowe edytory, które bez problemu ściągniesz na swój komputer.

Aplikacja do łączenia zdjęć: Photopea

Jak i już nazwa wskazuje, ten darmowy program jest bardzo podobny do Photoshop. Zawiera wiele takich funkcji, które naprawdę wyróżniają go od innych edytorów online. 

Zaloguj się na Photopea.com i przeciągnij zdjęcie na pulpit. Warstwy znajdziesz po prawej stronie. Jeśli przeciągniesz więcej zdjęć naraz, pojawią się one jako warstwy.

Na pulpicie zawsze pojawi się górna warstwa. Jeśli ona jest mniejsza od dolnej, to nie zakryje ją całkowicie i dolna warstwa będzie też widoczna.

Aplikacja do łączenia zdjęć

Funkcja maskowania pomoże Ci, aby usunąć części górnej warstwy i pozwolić dolnej się pokazać. 

Aplikacja do łączenia zdjęć

W poniższym przykładzie przeciągnąłem dwa obrazy na interfejs. W tle jest przepaść, a od frontu widzimy kobietę, która skacze do morza. Przerobię to zdjęcie w taki sposób, aby wyglądało tak, jakby kobieta właśnie skoczyła w przepaść i była w powietrzu. 

Najpierw muszę zmniejszyć rozmiar górnej warstwy, a następnie obniżę mętność (opacity) i wstawie w właściwe miejsce. 

Upewnij się, że zawsze edytujesz tylko wybraną warstwę.

Jak znalazłem odpowiednie miejsce, to przywrócę mętność i dodam Maskę Rastrową. Pojawi się ona jako nowa aktywna warstwa. Kliknij na Dodaj Maskę Rastrową żeby była aktywna, bo wtedy możesz ją edytować,

Z narzędzi wybierz pędzel i kliknij na czarny kolor. Czarny ukryje Maskę Rastrową, a przy użyciu białego koloru stanie się ona widoczna

Aplikacja do łączenia zdjęć

Za pomocą myszki usuń niepotrzebne szczegóły i tyle! Im dokładniej usuniesz szczegóły obrazu, tym piękniejszy będzie rezultat.

Aplikacja do łączenia zdjęć: Pixlr

Pokaże Ci jak to działa w programie Pixlr. Sposób jest bardzo podobny do Photopea, tylko tutaj mamy funkcję automatycznego usunięcia tła. Jeśli nie chcesz manualnie obrabiać zdjęcie, usuń tło jednym kliknięciem. 

Zaloguj się na pxlr.com i wybierz opcje E. Advanced Editor. Przeciągnij zdjęcia na pulpit i wybierz które tło usunąć. 

Aplikacja do łączenia zdjęć

Wybierz AI Auto Mask z menu Layer. Program automatycznie usunie tło i ty tylko musisz ustawić go w odpowiednie miejsce. 

Aplikacja do łączenia zdjęć

Obraz możesz zachować w formacie JPG, za pomoc przycisku Save w menu File.

Program do łączenia zdjęć: GIMP

GIMP to darmowy edytor, bardzo podobny do Photoshop. Jego użycie jest także podobne do przedstawionego Photopea. Różnicą jest tylko, że możesz go ściągnąć na swój komputer.

Tutaj też wybierz maskowanie z menu i za pomocą czarnego koloru usuń niepotrzebne szczegóły.

Program do łączenia zdjęć

Usuwanie tła zdjęcia

Wycinanie tła ze zdjęcia

Edytor zaproszeń

Retuszować zdjęcie

Program do plakatów

Darmowy program do robienia plakatów

Darmowy program graficzny do tworzenia plakatów

Szablony ulotek

Darmowy program do tworzenia ulotek

Ulotki reklamowe wzór

Edycji twarzy

Program do obróbki zdjęć