Blurowanie tła

Rozmycie tła lub część obrazu możesz osiągnąć za pomocą funkcji „Blur”. Rozmycie uwydatnia obiekt bez usuwania tła. 

Rozmazanie może być wykonane na dwa sposoby:

  • Możesz ręcznie zamazać część obrazu za pomocą myszy. Wadą tej techniki jest to, że rozmycie może nie być równe. Mogą zostać części obrazka, które są mniej lub bardziej rozmazane.
  • Innym rozwiązaniem jest umieszczenie obiektu na zdjęciu jako osobna warstwa i tło rozmywasz oddzielnie. To rozwiązanie jest bardziej zaawansowane, bo musisz mieć niewielką wiedzę o programach do edycji zdjęć, ale jest to również bardzo proste. Sprawdź ten artykuł!

Blurowanie tła online w Pixlr

Pixlr to profesjonalny edytor obrazów, całkowicie za darmo! Wejdź na pixlr.com, wybierz opcję „Advanced editor” i przeciągnij obraz na pulpit.

Program zapyta, jaką jakość/jaki rozmiar obrazka chcesz edytować. Na stronę internetową idealny będzie najmniejszy rozmiar, a jeśli w przyszłości planujesz go wydrukować w rozmiarze A5 lub większym, proponuje wybrać większy rozmiar. Większy rozmiar może spowalniać komputer, szczególnie jak używasz starszy model. 

Blurowanie tła

Potem wybierz funkcję Blur z ikonek po prawej stronie ekranu.

Blurowanie tła

Blurowanie tła online w Photopea

Przeciągnij wybrany obraz na pulpit Photopea. Wybierz „Rozmycie” (w kształcie kropli) z menu po lewej stronie i twój kursor zmieni się w kółko. Kliknij i przeciągaj myszę, aby rozmyć obraz. Możesz rozmyć cały obraz za pomocą funkcji „Gauss” z menu „Rozmycie Gaussowskie” w menu „Filtr”.

Blurowanie tła

Blurowanie tła

Zaawansowane blurowanie na rozmycie tła zdjęcia Pixlr

Tym sposobem nie popełniamy błędów myszą i przedmiot obrazu zostanie ostry, a tło się jednolicie i równomiernie rozmyje. Możesz osiągnąć to wycinając przedmiot z obrazu i umieszczając go na innej warstwie. To pozwoli Ci na zmienianie tła zdjęcia niezależnie od przedmiotu.  

Wejdź na Pixlr.com i wybierz „Advanced Editor”. Przeciągnij obraz, a następnie duplikuj warstwę. W sekcji po prawej stronie znajdziesz warstwy. Możesz pracować tylko na wybranej warstwie, wtedy pozostałe nie będą modyfikowane. To znaczy, jeśli przedmiot i tło jest umieszczone na osobnej warstwie, mogą one być edytowane niezależnie od siebie. Tym sposobem można jednolicie rozmyć tło obrazu.

Wybierz górną warstwę i kliknij na przycisk „AI Auto Mask” w menu „Layer”. Ta funkcja automatycznie wytnie obiekt z obrazu. Dolna warstwa zostanie bez zmian i będzie wyglądała jakby przedmiot wciąż był na zdjęciu. Następnie wybierz dolną warstwę i zamrażaj ją za pomocą guzika „Blur” w menu „Detail” z menu „Filter”. Możesz kontrolować zakres zacierania przesuwając regulator.

Blurowanie tła

Blurowanie tła

Blurowanie tła

Blurowanie tła

Blurowanie tła wideo:

Powrót do strony głównej: Program do obróbki zdjęć