Infografika jak zrobić?

Infografika ujawnia dane w łatwej i przyswajalnej formie, której analizy byłaby trudna i nudna. Infografiki zaczęły być wykorzystywane już w XVII wieku do przedstawiania danych ekonomicznych. W dzisiejszych czasach tworzenie infografiki online za pomocą programów graficznych jest już bardzo łatwe.

Infografika ma dwie części, które można wyraźnie od siebie odróżnić: Treść i dizajn.

Jeśli jeszcze masz jeszcze doświadczenia w tworzeniu infografik, nie chcij osiągać doskonałych rezultatów w obu zakresach. Aby być w stanie stworzyć odpowiedni dizajn potrzebujesz wiedzę czasochłonnych technik. Skup się bardziej na treści i zrób przejrzysty i prosty dizajn.

3 KROKI DO TWORZENIA INFOGRAFIKI ONLINE:

1.     Zdefiniowanie pomysłu 

2.     Zebranie danych 

3.     Wizualizacja

Kroki tworzenia infografiki:

1.Zdefiniuj cel tworzenia infografiki: co chcesz z nią przedstawić, na co chcesz zwrócić uwagę? Na przykład: stworzenie artykułu na blog o tym, czym się wyróżnia Twój produkt/usługa w porównaniu do konkurencji. Ciekawostki, statystyki, zaskakujące wyniki, możliwe przyszłe trendy lub podsumowania i przetwarzanie danych do pracy dyplomowej lub do artykułów.Infografika jak zrobić?

2. Zbierz dane do infografiki i zrób szkic! Nawet jak czujesz, że jesteś expertem do danego tematu i posiadasz wszystkie informacje, warto najpierw przygotować szkic pracy. Jeśli go masz, sprawdź, czy zawiera on wszystko w tym temacie. Sprawdź źródła zewnętrzne, weryfikuj fakty i ustaw je w nieparzystą liczbę punktów. Dlaczego nieparzystą? Badania podpierają, że nieparzysta liczba punktów przyciąga najwięcej uwagi. (3 sekrety, 5 wskazówek i 9 nieunikalnych kroków)

3. Zrób wizualizację danych. Sprawdź gotowe infografiki i zbierz pomysły. Infografiki mogą być stworzone według różnych szablonów. Jeśli tylko poszukasz w Internecie, w Google lub na Pinterest, znajdziesz mnóstwo przykładów i inspiracji. Należy jednak pamiętać, że infografiki, które znajdziesz w Internecie zazwyczaj były zrobione przez profesjonalistów. Nie krępuj się, jeśli twoja infografika nie będzie taka sama po pierwszych próbach.  Daj sobie czas!

Opcje wizualizacji (polecam nr 3):

1. Sam stworzysz infografikę od początku

2. Użyjesz zmodyfikowaną wersję gotowego szablonu

3. Zbierzesz inspiracji opartej na wzorze, który Ci się podoba i stworzysz swoją grafikę, która jest troszkę uproszczona i przerobiona. W poniższym wideo pokaże Ci na to przykład:

W Internecie znajdziesz kilka profesjonalnych programów do tworzenia infografiki. Znajdź szablon, który Ci się podoba i użyj go za darmo.

Strony internetowe do tworzenia infografiki online:

1.     Canva: Po bezpłatnej rejestracji dostaniesz dostęp do setek wzorów graficznych różnego rodzaju, sortowanych według kategorii. W tym artykule piszę o używaniu programu Canva.

Infografika jak zrobić

Infografika jak zrobić

Infografika jak zrobić

2.     Snappa: Jest to również bezpłatny edytor zdjęć z darmowymi wzorami. W tym artykule pisałem szczegółowo o Snappa. Wybierz jeden z darmowych szablonów, przerób według swoich myśli i użyj na tylko co chcesz!

Infografika jak zrobić

Infografika jak zrobić

3.     Venngage: Powyższe oprogramowania są edytorami zdjęć online. Venngage został specjalnie stworzony do robienia infografiki. Ten artykuł jest częściowo oparty na wytycznych dotyczących tworzenia infografiki. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o infografikach, polecam następną stronę:

Infografika jak zrobić

Infografika jak zrobić

Infografika jak zrobić

infografika jak zrobić

Wycinanie tła ze zdjęcia

Edytor zaproszeń

Retuszować zdjęcie

Program do plakatów

Darmowy program do robienia plakatów

Darmowy program graficzny do tworzenia plakatów

Szablony ulotek

Darmowy program do tworzenia ulotek

Ulotki reklamowe wzór

Edycji twarzy

Program do obróbki zdjęć