Infografika ujawnia dane w łatwej i przyswajalnej formie, której analizy byłaby trudna i nudna. Infografiki zaczęły być wykorzystywane już w XVII wieku do przedstawiania danych ekonomicznych. W dzisiejszych czasach tworzenie infografiki online za pomocą programów graficznych jest już bardzo łatwe.
Infografika ma dwie części, które można wyraźnie od siebie odróżnić: Treść i dizajn.
Jeśli jeszcze masz jeszcze doświadczenia w tworzeniu infografik, nie chcij osiągać doskonałych rezultatów w obu zakresach. Aby być w stanie stworzyć odpowiedni dizajn potrzebujesz wiedzę czasochłonnych technik. Skup się bardziej na treści i zrób przejrzysty i prosty dizajn.
3 KROKI DO TWORZENIA INFOGRAFIKI ONLINE:
1. Zdefiniowanie pomysłu
2. Zebranie danych
3. Wizualizacja
Kroki tworzenia infografiki:
1.Zdefiniuj cel tworzenia infografiki: co chcesz z nią przedstawić, na co chcesz zwrócić uwagę? Na przykład: stworzenie artykułu na blog o tym, czym się wyróżnia Twój produkt/usługa w porównaniu do konkurencji. Ciekawostki, statystyki, zaskakujące wyniki, możliwe przyszłe trendy lub podsumowania i przetwarzanie danych do pracy dyplomowej lub do artykułów.Infografika jak zrobić?
2. Zbierz dane do infografiki i zrób szkic! Nawet jak czujesz, że jesteś expertem do danego tematu i posiadasz wszystkie informacje, warto najpierw przygotować szkic pracy. Jeśli go masz, sprawdź, czy zawiera on wszystko w tym temacie. Sprawdź źródła zewnętrzne, weryfikuj fakty i ustaw je w nieparzystą liczbę punktów. Dlaczego nieparzystą? Badania podpierają, że nieparzysta liczba punktów przyciąga najwięcej uwagi. (3 sekrety, 5 wskazówek i 9 nieunikalnych kroków)
3. Zrób wizualizację danych. Sprawdź gotowe infografiki i zbierz pomysły. Infografiki mogą być stworzone według różnych szablonów. Jeśli tylko poszukasz w Internecie, w Google lub na Pinterest, znajdziesz mnóstwo przykładów i inspiracji. Należy jednak pamiętać, że infografiki, które znajdziesz w Internecie zazwyczaj były zrobione przez profesjonalistów. Nie krępuj się, jeśli twoja infografika nie będzie taka sama po pierwszych próbach. Daj sobie czas!
Opcje wizualizacji (polecam nr 3):
1. Sam stworzysz infografikę od początku
2. Użyjesz zmodyfikowaną wersję gotowego szablonu
3. Zbierzesz inspiracji opartej na wzorze, który Ci się podoba i stworzysz swoją grafikę, która jest troszkę uproszczona i przerobiona. W poniższym wideo pokaże Ci na to przykład:
W Internecie znajdziesz kilka profesjonalnych programów do tworzenia infografiki. Znajdź szablon, który Ci się podoba i użyj go za darmo.
Strony internetowe do tworzenia infografiki online:
1. Canva: Po bezpłatnej rejestracji dostaniesz dostęp do setek wzorów graficznych różnego rodzaju, sortowanych według kategorii. W tym artykule piszę o używaniu programu Canva.



2. Snappa: Jest to również bezpłatny edytor zdjęć z darmowymi wzorami. W tym artykule pisałem szczegółowo o Snappa. Wybierz jeden z darmowych szablonów, przerób według swoich myśli i użyj na tylko co chcesz!


3. Venngage: Powyższe oprogramowania są edytorami zdjęć online. Venngage został specjalnie stworzony do robienia infografiki. Ten artykuł jest częściowo oparty na wytycznych dotyczących tworzenia infografiki. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o infografikach, polecam następną stronę:



infografika jak zrobić
Darmowy program do robienia plakatów
Darmowy program graficzny do tworzenia plakatów