Poprawianie jakości zdjęcia online

  1. Pixlr
  2. Photopea
  3. BeFunky
  4. Fotor
  5. Fotor (Naprawa obrazu pikselowego)
  6. Vanceai (Naprawa obrazu pikselowego)

Poprawianie jakości zdjęcia online

Większość  internetowych edytorów do zdjęć posiada funkcję “Enhance” i “Auto enhance”, która poprawia jakość zdjęcia.

Poprawianie jakości zdjęcia online: Pixlr

Pixlr to jeden z najpopularniejszych online edytorów zdjęć. Może być używany z dowolnego urządzenia, ale najlepszą funkcjonalność zapewnia przez komputer. Przeciągnij zdjęcie na pulpit i zacznij edycje. 

Na stronie głównej Pixlr możesz wybrać z dwóch opcji: ”Pixlr X” i ”Pixlr E”. ”Pixlr E” ma tradycyjny, nieco skomplikowany interfejs podobny do Photoshop. W porównaniu, ”Pixl X ”jest bardziej przejrzysty i działa z prostszym pulpitem. Obie wersje posiadają automatyczne poprawianie zdjęcia, możesz je spokojnie używać!

Poprawianie jakości zdjęcia online

Poprawianie jakości zdjęcia online: Photopea

Photopea to darmowy program internetowy podobny do Photoshop. Obsługuje się z nim podobnie jak z Photoshop. Przeciągnij obraz na pulpit i wybierz z menu zdjęcia Automatyczny tony, Automatyczny kolor i Automatyczny kontrast aby jednym przyciskiem poprawić jakość swojego zdjęcia.

Poprawianie jakości zdjęcia online

Jak poprawić jakość zdjęcia?

Wyostrzyć zdjęcie możesz za pomocą funkcji „Sharp” lub „Sharpness”. Internetowe edytory zdjęć zazwyczaj znają tę funkcję. W tym artykule pokażę Ci jak z nich korzystać aby wyostrzyć swoje zdjęcia.

Jak poprawić jakość zdjęcia:BeFunky

BeFunky to w pełni funkcjonalny, internetowy edytor zdjęć. Na stronie BeFunky, najpierw kliknij „Get Started” i wybierz „Edit”. Przeciągnij wybrane zdjęcie na pulpit aby zacząć pracę.

Poprawianie jakości zdjęcia online
Poprawianie jakości zdjęcia online

Po lewej stronie ekranu znajdziesz funkcje oznaczone kolorem: z zielonym punktem są płatne, a bez punktu są darmowe. 

Przyciśnij “Sharpen” aby wybrać z dwóch opcji: “Adjust“ lub “Apply”. Funkcja “Adjust“ wyostrzy cały obraz. Tutaj stopień ostrości możesz wybrać przesuwając suwak. Następnie zatwierdzasz przyciskiem “Apply”. 

Poprawianie jakości zdjęcia online
Poprawianie jakości zdjęcia online

Pod drugim arkuszem zwanym “Erase” możesz ustawić ostrość lub rozmycie tła za pomocą swojego kursora. Przycisk “Remove” oznacza usunięcie (w tym przypadku oznacza rozmycie) a “Keep” w tym przypadku oznacza wyostrzenie. Suwakiem – który znajdziesz na dole – można ustawić rozmiar (“Brush Size”), twardość (“Brush Hardness”) i siłę pędzla (“Brush Strength”).

Te funkcje różnią się sposobem użytku myszy kiedy ustawiasz stopień wyostrzania lub rozmycia. W przypadku gdy “Brush Strength” kontroluje skuteczność efektu, przytrzymać kursor przez dłuższy czas osiągniesz ciągłe wyostrzanie.

Przy opcji “Brush Hardness” ustawiasz wartość początkową, która oznacza stopień wyostrzenia/rozmycia za jednym kliknięciem. Te ustawienia mogą być użyte także przy innych efektach. 

W praktyce, aby uzyskać najlepszy rezultat, proponujemy postępować powoli i śledzić wynik krok po kroku. Jeśli któraś zmiana Ci się nie uda, cofnąć za pomocą CTRL+Z. Najlepszym przyjacielem edytora zdjęć jest opcja cofania 🙂

Poprawianie jakości zdjęcia online

Gdy skończysz obrabianie swojego zdjęcia, kliknij “Apply” i wybierz “Save” z rozwijającego się menu. Zapisz obraz w wybrane miejsce. Twój komputer pojawi się jako przycisk “Computer”. Dostępne opcje do zachowania są: “JPG“, “PNG“ i “PDF“. Najczęściej używany format w przypadku zdjęć to “JPG“. Rozmiar zdjęcia możesz ustawić za pomocą suwaka. Na strony internetowe zazwyczaj używamy rozmiar 300-400 kB, ale jeśli planujesz także drukować, to format PDF będzie też dobrym rozwiązaniem.

Poprawianie jakości zdjęcia online
Poprawianie jakości zdjęcia online

Jak poprawić jakość zdjęcia: Photopea

Photopea to darmowy program internetowy podobny do Photoshop. Obsługuje się z nim podobnie jak z Photoshop. Przeciągnij obraz na pulpit, następnie wybierz „Inteligentne Wyostrzenie” z menu „Wyostrz” w menu „Filtr”. 

Powinny pojawić się dwa suwaki, które pozwalają kontrolować stopień wyostrzenia. Proponuje użyć suwak zwany „Promien”. Jeśli twoje zdjęcie można poprawić wyostrzeniem, to z Photopea na pewno Ci się uda!

Poprawianie jakości zdjęcia online
Poprawianie jakości zdjęcia online

Jak poprawić jakość zdjęcia:Pixlr

Pixlr to jeden z najpopularniejszych internetowych edytorów zdjęć. Może być używany z dowolnego urządzenia, ale najlepszą funkcjonalność zapewnia przez komputer. Przeciągnij zdjęcie na pulpit i zacznij edycje. 

Na stronie głównej Pixlr możesz wybrać z dwóch opcji: ”Pixlr X” i ”Pixlr E”. ”Pixlr E” ma tradycyjny, nieco skomplikowany interfejs podobny do Photoshop. W porównaniu, ”Pixl X ”jest bardziej przejrzysty i działa z prostszym pulpitem.

Poprawianie jakości zdjęcia online

Wyostrzenie rozmytego obrazu za pomocą programu ”PXLR E”: wybierz opcje ”Sharpen” z menu ”Details”, w menu ”Filter”. Użyj suwak, aby dostosować prawidłową ostrość i ona od razu pojawi się zmiana na twoim zdjęciu.

Poprawianie jakości zdjęcia online

Jak poprawić jakość zdjęcia: Fotor

Poprawianie jakości zdjęcia online

Fotor to znakomity i darmowy program do edycji zdjęć. Musisz się tylko do niego zarejestrować. Niektóre funkcje będą dostępne tylko po wykupu subskrypcji premium, ale darmowa wersja zawiera również mnóstwo przydatnych funkcji. 

Aby wyostrzyć rozmazany obraz, użyj funkcje Adjust/Basic i Adjust/ Sharpness

Poprawianie jakości zdjęcia online

Poprawianie jakości zdjęcia online, naprawa obrazu pikselowego

Niestety na darmowe poprawiane pikselowych zdjęć, jeszcze nie ma dobrego sposobu. W tym artykule przedstawię Ci darmowe rozwiązanie programu Fotor i program Vanceai, który oferuje bezpłatne użycie trzy razy w miesiącu. Vanceai naprawdę daje fantastyczne rezultaty. Warto wypróbować!

Naprawa obrazu pikselowego: Fotor

Zaloguj się na fotor.com, wybierz opcję „Edit Photo” i przeciągnij wybrane zdjęcie na pulpit. Z menu po lewej stronie ekranu wybierz „Pixelate” w menu „Adjust”. Ikona gumki stanie się aktywna, które funkcjonuje jako „eraser”. Suwak „Pixel size” powinien być ustawiony na minimum, a „Brush size” może być ustawiony na duży. Aby poprawić błędy na zdjęciu, musisz przeciągać i klikać myszką. To nie jest profesjonalne rozwiązanie, ale może Ci pomóc.

Poprawianie jakości zdjęcia online

Profesjonalne rozwiązanie na poprawianie pikseli: Vanceai

Vanceai to profesjonalny program internetowy do polepszania obrazu. Oferuje trzy darmowe obróbki zdjęć. Jeśli chcesz korzystać z niego więcej, to musisz zapłacić z subskrypcję. Gotowy obraz można pobrać po bezpłatnej rejestracji. Zobaczysz, wynik będzie naprawde imponujący.

Poprawianie jakości zdjęcia online

Polepszenie jakości zdjęcia za pomocą programem komputerowym: GIMP

GIMP to oprogramowanie typu open source, który możesz pobrać i użyć za darmo. Jest on darmowym programem do edycji zdjęć dla systemów Linux, Mac i Windows. Jego funkcje są podobne do Photoshop.

Użyj funkcje „Automatyczny” w menu „Kolory” aby program samodzielnie ulepszył jakość twojego zdjęcia.

Poprawa jakości zdjęcia

Powrót do strony głównej: Program do obróbki zdjęć