Program do robienia ulotek

  1. Canva
  2. Crello
  3. Fotor

Jak stworzyć ulotki samodzielnie?

Przede wszystkim: zainspiruj się!

Poszukaj w Google, zobacz które wzory Ci się podobają i sprawdź także ulotki konkurencji.

Zastanów się co chcesz przekazać i jaki komunikat wzbudzi zainteresowanie twojego klienta!

Nie komplikuj! Przy projektowaniu własnej ulotki, bardzo łatwo jest się zgubić w szczegóły. Pamiętaj zasadę przy używaniu różnych kolorów i kształtów: czym mniej tym lepiej!

Używaj szablony, proste czcionki i staraj się na kontrastowy wygląd.

Spraw, aby Twoja wiadomość była czytelna na pierwszy rzut oka. Musisz znaleźć jedną jasną rzecz, która złapie zainteresowanie klientów i od razu – bez szukania, ponownego czytania – będą wiedzieli o co chodzi.

Program do robienia ulotek: Canva

Canva to najlepszy wybór. Darmowy, łatwy w użyciu, szybki, zna język polski  i posiada wieledarmowych wzorów. Zaloguj się za pomocą swojego konta Facebook, Google lub sposobem tradycyjnym przez adres email i hasło. W pole wyszukiwania wpisz „ulotka”, a szablony pojawią się od razu. Darmowe szablony mogą być pobrane i używane bez ograniczeń. Za wzory płatne musisz zapłacić gdy pobierasz plik lub możesz także kupić licencje Pro. Nie jest to duża kwota, szczególnie że dostaniesz dostęp do materiałów przygotowanych przez profesjonalnych grafików.

Program do robienia ulotek

Program do robienia ulotek

Program do robienia ulotek

Program do robienia ulotek: Crello

Crello to program internetowy do edycji zdjęć. Jest on podobny do Canva i w porównaniu do Photoshop, zawiera więcej funkcji ułatwiających tworzenia treści drukowanych i na platformy online. Dzięki szablonom i elementom które są gotowe do natychmiastowego użytku, tworzenie ulotek jest bardzo szybkie. 

Szablony nie są przetłumaczone na język polski, dlatego sformułowanie tekstu musi być stworzone całkowicie przez Ciebie, ale prawie wszystkie funkcje są takie same.

Ulotki projekt

Program do robienia ulotek

Program do robienia ulotek

Program do robienia ulotek: Fotor

Fotor to także internetowy program do edycji zdjęć z funkcjami podobnymi do Photoshop. W edytorze znajdziesz wbudowane szablony, które znacznie ułatwią tworzenie materiałów do druku lub na platformy online. Aby uruchomić projekt w aplikacji, przyciśnij “Create design”. Wybierz ikonę “Flyer” i program od razu zaproponuje Ci szablony. Nawigacja pokaże Ci czy wybrany szablon jest płatny czy darmowy.

Program do robienia ulotek

Program do robienia ulotek

Program do robienia ulotek

Program do robienia ulotek

Program do obróbki zdjęć