Program do wycinania zdjęć

Usuwając tło zdjęcia, nie tylko podkreślasz przedmiot fotografii, ale możesz także usunąć niewłaściwie lub podkreślić ważne części obrazu.

Istnieją automatyczne funkcje ustawiania tła, które przedstawię w pierwszej części artykułu. W drugiej części, znajdziesz sposoby na sytuacje, kiedy automatyczna funkcja nie działa. Przy takich warunkach ręcznie musisz wybrać i usunąć tło lub wybraną część obrazku.

Obraz powinien być zapisany w .PNG, iż przezroczyste tło pozostaje tylko w tym formacie. W formacie JPG pojawia się białe tło. Do edycji tła, proponuje użyć edytor obrazów który poradzi sobie z warstwami.

Program do wycinania zdjęć online

Wystarczy przeciągnąć obraz do programu i jego tło zniknie automatycznie. Program kompresuje i umożliwi pobranie plików w formacie PNG.

Program do wycinania zdjęć

Program do wycinania zdjęć wideo:

Program do wycinania zdjęć online, jeśli remove.bg nie jest dokładne

Jeśli remove.bg nie daje Ci 100% wyniku, będziesz potrzebował edytor, który poradzi sobie z warstwami i ma bardziej zaawansowane funkcje. Nie bój się, takich programów znajdziesz mnóstwo w Internecie. Są one szybkie i łatwe w użyciu. 

Jeden z nich to Photopea. Wybierz opcje „Magic Cut” z menu „Wybierz”, potem usuń niepotrzebne części, naciśnij OK i gotowe! Jeśli chcesz nadać inne tło, przeciągnij je na interfejs a obraz wypełni puste miejsca. Gotowe zdjęcie możesz zapisać w formacie PNG, klikając na opcję „Eksportuj jako” w menu „Plik”.

Program do wycinania zdjęć

Program do wycinania zdjęć

Program do wycinania zdjęć

Program do wycinania zdjęć online

Pixlr to darmowy i fantastyczny program internetowy do edycji zdjęć. Usuwanie tła jest w nim szybkie i łatwe. Przejdź do pixlr.com i wybierz tryb zaawansowanego edytora (Advanced photo editor). Następnie wybierz funkcje „AI Auto Mask” w menu „Layer”, co oznacza automatyczne maskowanie wspierane przez sztuczną inteligencję. Prosto mówiąc, usunie ono tło obrazku.

Program do wycinania zdjęć

Program do wycinania zdjęć

Powrót do strony głównej: Program do obróbki zdjęć